| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Heiii :3 am si eu o mica problema ca sa zic asa

Am 1.65 16 ani si 51 de kg..am pus foarte mult la burta la picioare si la solduri...ma simt grasa :/

Ce exercitii as putea sa fac? sa scap de kilogramele puse in plus si de grasmiea acumulata in acele zone?

2 răspunsuri:
| StilinskiS a răspuns:

La 1,65 normal ar trebui sa ai 55 de kg. Pentru abdomen, am cautat si eu, iar undeva am citit ca trebuie sa bei mai multa apa, deoarece organismul are nevoie(ficatul) pentru arderea grasimilor or something like that.In ceea ce priveste exercitiile sunt abdomenele, insa trebuie pentru toti muschii abdomenului, ridicarea picioarelor la 90 de grade, si ridicarerea picioarelor stand pe lateral *Idk daca ai inteles*. http://media-cache-ec0.pinimg.com/......e85ff.jpg, http://media-cache-ak0.pinimg.com/......1be2e0.jpg aici sunt cateva exercitii.Pe langa acestea ar fi bine sa practici un sport, sau cel putin sa alergi cateva minute pe zi, sau pur si simplu sa te plimbi.

| gabiii123 a răspuns:

Pai ai putea sa faci niste abdomene in fiecare zi, sa ai o alimentatie sanatoasa si sa alergi cel putin jumatate de ora pe zi... eu asa am scapat de kilogramele in plus... eu am 1 60 16 ani si 48 de kg din 51 spers sa iti fie de folos :*