| Valeriaa14 a întrebat:

Bună TPU, am o problemă.
Eu sunt racita de cateva zile, asta consta intr-o tuse seaca si un nas putin infundat.Eu sunt fumatoare, iau tratament pentru tuse seaca ca sa mi se rupa tusea, credeti ca fumatul anuleaza tratamentul? Ar trebui sa ma opresc din a mai fuma pana e gata tratamentul? Voi ce ati facut intr-un astfel de caz? Dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anyo1988 a răspuns:

Si mama este fumatoare si intr-o perioada am fost raciti toti ...insa a trecut, nu trebuie sa te panichezi cu tratamentele corespunzatoare va trece, la fel ca si persona dinaintea mea recomand strepsiz insa si ferverz ( la o diferenta de cel putin 5 minute ) cred ca mai erau si ceva pastile bune pentru raceala insa nu imi amintesc numele dar acestea 2 ar trebui sa ajute si eventual daca poti si ceva ceai ( din pacate nu mai stiu ce, ceai facea mama pentru asta ) iti doresc multa sanatate si sa te faci bine curand a si da fumatul nu ajuta insa stiu ca nu e usor sa te lasi asa ca nu iti voi zice ce sa faci legat de asta, totul depinde de tine

| Anyo1988 a răspuns (pentru Anyo1988):

Mersi pentru distinctie/decoratiune si scuze pentru greselile ortografice acum le-am remarcat si voiam sa zic " Fervex " sper ca te-a ajutat si ca te simti bine, mersi mult inca odata. Ai grija de tine

6 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Mai bine renunta la fumat. Cel putin pana termini tratamentul.
Vad ca esti fata. De ce fumezi? Baietilor le place cum mirosi cand se apropie de tine?

| 1997onur a răspuns:

Renunta la fumat de tot iti afecteaza tratamentul si sanatatea mult rau de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai omicron clar

| Silviullet a răspuns:

Sigur ca tigara iti cam usuca gatul, acum nu stiu daca ar fi o problema daca nu te ai lasa.
Dupa parerea mea ar fi bine sa te lasi de tot, dar si pana iti trece e bine...
Poti lua strepsils de preferat cu menta daca nu te poti lasa de fumat si ala cu miere si lamaie e bun.

| Sorinn288 a răspuns:

Nu cred ca fumatul are prea multa relevanta, nu are cum sa anuleze tratamentul.