| EmilTraian95 a întrebat:

Am o problema foarte grava. Ma jucam cu iubita mea si i-am pus mana la spate sa o pot gadila si se pare ca i-am sucit mana mai tare fara intentie... Si am vazut ca nu mai poate misca degetele, credeam ca e o luxatie la inceput. A mers la spital si i s-a facut radiografie si medicii au spus ca nu au mai vazut asa ceva, ca are incheietura praf si ca probabil ramane asa sau o amputeaza. Ma simt pur si simplu groaznic. Nu imi vine sa cred ca e posibil asa ceva dintr-o joaca. Daca ajunge la amputare se poate sa-i faca transfuzie sau ceva de genul si sa-i dau mana mea? Ma simt extrem de vinovat ca am nenorocit un om pe viata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Glume prostesti specifice tineretului in ziua de azi!
Incearca sa auzi si parerea altui medic!
Este foarte important!
In trecutul meu, daca as fi cerut si eu parerea altui medic, astazi nu sufeream.sad
Asa ca, nu ezitati si duceti-va la alt medic fara sa aratati primul diagnostic!
Cred ca ai vrut sa zici ceva despre transplant.
Nu cred ca se ajunge acolo.
O zi buna happy

| Florentina9210 a răspuns:

Iubire cu nabadai. Mergi cu ea la alt medic.

| Porcusorul a răspuns:

Evident ca nu ai spus totul. Dintr-o simpla joaca nu se poate ajunge la asa ceva. Iar faza cu amputatul e o bataie de joc. Inca sunt indecis daca tu iti bati joc de noi sau doctorul isi bate joc de voi. Ca o mana sa fie amputata, trebuie sa-i fi zdrobit incheietura mainii cu barosul, nu dintr-o singura smuncitura "in joaca".

| EmilTraian95 explică (pentru Porcusorul):

A fost din joaca oarecum sau ma rog fara intentie am vrut sa joc " dur " si am vazut ca nu si simte deloc palma am incercat si sa o musc de degete sa vad daca simte si se pare ca nu.nervii ei nu reactionau si din cate stiu cei mai sensibili nervi sunt in varful degetelor. bine poate suna ciudat ca am facut asta dar mna. poti sa ma iei in ras dar decat sa o intep cu un ac mai bine am facut asa. si mediucul cred ca isi bate joc de noi ca nu am venit cu ceva " la fata de masa " ca sa zic asa pentru ca altfel nu imi explic de ce a vrut sa ma sperie. speram sa fie o luxatia adica am pus-o pe burta cu mainile la spate in pnm. nu am agresat-o fizic nu aveam intetia asta. inca ma simt foarte vinovat si daca ramane paralizata sau amputeaza cum o zis ala cred ca innebunesc. am distrus o viata de om ai idee cat de groaznic ma simt? nu as fi ajuns sa postez aici daca nu ajungeam intr-un fel de disperare. la ce te referi ca ascund? adica ce crezi ca s-a intamplat de fapt?

| Porcusorul a răspuns (pentru EmilTraian95):

Du-te la alt medic, nu mai stati degeaba. URGENRT! Isi bate joc de voi si asta e foarte grav.