| AlbertHofmann a întrebat:

Am o problema. Imi vine sa vomit dupa ce fumez. Specific ca fumez de 3 ani de zile dar nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Starile de voma au inceput aproximativ acum o luna. Care ar putea fi problema, avand in vedere ca nu am schimbat tigarile. Fumez Dunhill Rosu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Posibil sa ai un ulcer, mergi la medicul de familie pentru analize si renunta la fumat.
Pa, pa.

| DidiChanx3 a răspuns:

Nu sunt experta, cel mai bine iti poate spune un medic, poate ti-ai dereglat stomacul, sau ai schimbat ceva in meniul normal, du-te la un control s avezi happy

| Wehrmacht a răspuns:

Ai incercat sa fumezi si alte tigari sa vezi daca patesti la fel?

| AlbertHofmann explică (pentru Wehrmacht):

Da, acelasi lucru se intampla. Specific ca nu am stari de ameteala, doar de voma.

| giony54 a răspuns:

Nu mai fuma se poate sa fie alergie la toxinele din tutun, nu este bine si nu inteleg de ce mai fumezi.

| Winchester308 a răspuns (pentru giony54):

Fumatul este ca masturbarea. Poate sa dea un fel de dependenta, te poti lasa, dar totusi iti place ce faci.

| MirelaNicoleta a răspuns:

Sa nu ai vreo problemuta la stomac, un set de analize ar fi bine venit.

| DaliaChereji a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un doctor