| SilviaRadu a întrebat:

Sunt mica, am 13 ani si fumez de 2 ani. Pai faza e ca inainte, cam acum 1 luna, fumam 2 pachete pe zi. Acum fumez doar 4 tigari pe zi. Problema e ca astazi am fumat dunhill rosu (voiam sa incerc cv nou) si am fumat 2 tigari dunhill rosu si am vomitat.Acum mi.e tare rau si nu ma pot ridica din pat ca vomit rau. Intrebari: Ce au avut aceste tigari? Vara mea mi-a spus ca probabil sa fii avut droguri bagate. Ce sa fac acum ca sa nu.mi mai fie rau, deja au trecut 5 ore si nu.mi revin?!

4 răspunsuri:
| Andrada003 a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic si iti dau un sfat ( si eu am tot 13 ani):NU mai fuma

| AtateaConditii a răspuns:

Vezi ca faci carii ( daca nu ai deja) si de la carii iti miroase gura ingrozitor Termina cu tigarile, gata lumea a vazut esti smechera ca ai fumat acuma vei fii si mai smechera daca te lasi.

| tsal24 a răspuns:

Tu nu apuci 30 de ani daca o tii cu fumatul. Facem pariu daca vrei.

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Jessuusss,fumezi de la 11 ani?
Doamne am 15 ani si mi-e scarba sa pun mana pe ele? Cu ce va ajuta daca va otraviti organismul? ca muriti mai repede? Asa exemplu o sa le dai la copii tai? daca o sa ajungi sa ai.Parinti tai ce spun? si bine inteleg 2-3 tigari pe zi, dar 2 pachete? tu te gandesti ca acolo sunt vreo 30-40 de tigari in 14 ore sau 12.