| ralu312 a întrebat:

Am o problema la ochi. De 2 zile am o bubita/ umflatura la coada ochiului. Ma ustura atunci cand clipesc si cand apas pe ea. Nu stiu ce poate fi. Imi curge putin ochiul cu probleme, dar imi este frica sa nu apara si la celalalt ochi. Tin sa mentionez ca in locul acela am avut o iritatie pentru ca am pus mereu mana. Sper sa ma ajutati sa imi dau seama ce afectiune am. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doodleskull a răspuns:

Tu ai un ULCIOR.
Ția aparut deoarece ai pus mana murdara pe el!
Poate sa iti apara si la celalat ochii daca mai pui mana
E ceva omenesc sa nu te speri!
O sa iti "coaca" dupa aceea poti sa il storci

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut, m-am dus la farmacie unde mi-au dat un flacon mic cu o solutie oftalmica NetilDex, deja dupa prima utilizare a avut efect, trebuie folosit 5 zile.

http://www.tekailac.com.tr/......0x3001.jpg

| Ihvnnm a răspuns:

Eu am avut o bubita nu la coada ci la extremitatea dinspre nas. Asta de mai multe ori. Si ma deranja ca si cum aveam ceva in ochi. Am fost la medic si mi-a dat un fel de sampon cu care îmi dau la ochi, ca si cum m-as spala dar nu ma ustura daca îmi intra in ochi. Însă pentru asta trebuie sa mergi la medic. Ca sa nu ai si la celalalt ochi, daca intr-adevăr este pentru ca ti-ai pus mereu mana trebuie sa eviti sa iti pui mana si la ochiul sănătos sau sa nu dai cu prosop sau servetel dupa ce te-ai stres la cel cu probleme sa te stregi si la cel sănătos. Trebuie doar sa ai grija cu igiena si de la mâini la ochi dar si intre cei doi ca sa nu se treansmita microbii care provoacă infectiawinking

| ralu312 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Este adevarat ca am pus mana murdara pe el, dar din fericire s-a micsorat si cred ca va disparea in curand!