| evy99 a întrebat:

Am o problema legata de greutatea mea. am 15 ani si 59 de kilograme. Am incercat sa slabesc prin infometare, si n-a mers. Spuneti-mi si mie va rog, o metoda prin care sa slabesc in jur de 10 kilograme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Cred ca esti foarte drastica cu tine, nu trebuie sa te infometezi sau sa renunti la unele alimente care iti fac placere doar pentru a slabi (toate aceste actiuni iti strica sanatatea). Ceea ce trebuie sa faci e mult sport si sa ai o dieta echilibrata bogata in fructe si legume.Mai mult e important sa te hidratezi suficient adica sa bei cat de multa apa iti cere organismul. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| evy99 explică (pentru Diabolik94):

Si tu ai slabit facand asta?

| Diabolik94 a răspuns (pentru Diabolik94):

Multumesc pentru fundita.Ai grija de tine!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Macryna a răspuns:

Mananca dimineata ceva usor la 12 o supa/ciorba fara paine dar ai grija sa nu fie cu carna bine supa poate fi cu pui nu-ti face rau daca mananci putin iar seara nu manca sau mananca un mar sau orice fructa in afara de pepene ala stiu ca ingrasa si bea dimineata prima data un pahar cu apa dar nu rece nici cald la temperatura camerei, sper ca te-am ajutat

| Macryna a răspuns:

Oricum mananca dimineata ca asta iti da energie pentru toata ziua si asa nu mananci restul zilei sa vezi ca te va ajuta

| mOBSCENE a răspuns (pentru Macryna):

Cum sa nu manance restul zilei? La 12 o supa, si atat? De ce ai da sfaturi de acest gen?!

| Macryna a răspuns:

Da