| DelphhiN a întrebat:

am o problema.

Ma spal regulat pe dinti, de 3 ori pe zi, dar dupa fiecare spalare la cel mult 15 minute am o respiratie foarte urat mirostoare, nu stiu ce as putea face, e foarte jenant.

Mestec guma dar mirosurile se amesteca si e total neplacut. mentionez ca am fost la dentist si mi am plombat si curatat toate masele cu care aveam probleme, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate ca este vorba de o gingivita. Poate ca ar trebui sa folosesti si ata dentara, apa de gura, poate ca tehnica de periaj nu e corecta. Tot un medic stomatolog te poate ajuta.
http://www.i-medic.ro/dictionar/halena

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, dacă problema ta persistă si după toate controalele stomatologice, detartraj ai făcut? Atunci mirosul vine din stomac, acolo ai probleme, poate cu colonul, este vorba de toxinele din corp, sau poate ai diabet, mergi si fă ti un set complet de analize, si vezi cum stai cu sănătatea, apă de gură folosesti? Sau ață dentară? Intrucit si resturile alimentare rămase intre dinti put urît.

| DelphhiN explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am facut detartraj, nu as vrea sa mai fac din nou ca din cate stiu afecteaza smaltul dintilor, cu apa de gura am incercat, nimic deosebit....in schimb cu cea de la stomac mi s a mai spus, cred ca cel mai indicat ar fi sa tin o cura de detoxifiere inainte sa merg sa fac analize, tu ce spui?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DelphhiN):

Sărut mîna, incearcă să bei ceai depurativ, asa se numeste ceaiul, pe lingă detoxifiere vei slăbii dacă ai probleme cu greutatea, si singurul inconvenient ar fi statul pe wc pină elimini toxinele, ele se elimină prin scaun(caca), urină si transpiratie, incearcă să elimini pe cit posibil alimentele puternic odorizante, ca :usturoiul, ceapa, sint bune ele pentru organism, dar si acelea dau mirosuri urîte, cu transpiratia ai probleme? La sub braț, sau picioare? (Scuză mi te rog indscretia), incearcă să măninci cuisoare, ele pe lingă faptul că reglează tensiunea, dau si un miros plăcut c am ca scortisoara, si seara inainte de culcare fă gargară cu ceai de salvie, si spală te pe dinti cu bicarbonat de sodiu alimentar, ce virstă ai? Multumesc pentru răspuns, sărut mîna.

| DelphhiN explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 18 ani, si da am cv probleme cu greutatea da nu mari... ceva gen 8 kg in plus...decat e normal la inaltimea mea

| DelphhiN explică (pentru CristiDinBucuresti):

Inteleg ca e bine sa beau ceai depurativ si o sa si fac acel tratament sa spun asa, dar sunt la scoala, iar daca tu ai spus ca trebuie sa ma imprietenesc bine cu baia, e cam aiurea, iar ceapa si usturoi nu mananc, doar ce e pus la mancare in rest nu...sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DelphhiN):

Sărut mîna, multi inainte, deci asta depinde de fiecare organism, eu am băut si mi a reglat tranzitul, deci nu am stat nonstop la toaletă, este foarte posibil ca nici tu să nu stai, dar i ti reglează atit de bine organismul, incit iesi regulat la toaletă la aceeasi oră, fără diaree sau constipatie, iar statul la toaletă si cntitatea depinde de cit de multe toxine ai tu de eliminat din corp, ce inăltime ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DelphhiN):

Ceaiul de purativ, se bea fierbinte. Tu esti in poză?

| DelphhiN explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 168 si da eu sunt

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DelphhiN):

Ok, multă sănătate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîti ani ai?

| neutrino a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru ca acest miros vine din interiorul corpului tau. Pana atunci mesteca patrunjel verde.

| Lisovski_Patrisia_2000 a răspuns:

Poate fi de ris ceea ce spun dar e realitatea, 1 poti avea probleme cu glandele 2 poate te doare gitul, 3 daca ai probleme cu digestia, mincarea incepe sa dea mirosuri oribile

| mere2000 a răspuns:

Poti avea deviatie de sept. Are legatura cu nasul. Ai cumva nasul infundat? Asta iti provoaca respiratia neplacuta..nu este din cauza dintilor! Poti merge sa te vada un medic specialist. Cred ca in orl. happy

| DianaVanessaxoxo a răspuns:

Poti sa ai viermi intestinali(giardia, oxiuri)Dar pentru un consult de specialitate iti recomand sa mergi la un doctor happy