| Star99 a întrebat:

Am o problema mai veche.Mi-a aparut un neg pe degetul aratator de la mana stanga.Il am de vreo 3 ani aproximativ.Am cumparat o solutie numita DUOFILM.Am auzit multe lucruri bune despre ea,dar si cateva persoane care au zis ca nu e buna.Voi ati incercat aceasta solutie, si daca da in cat timp a trecut negul? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gosh0108 a răspuns:

Duofilmul este o solutie cutanata facuta in special pentru veruci. Negii, avand structura asemanatoare verucilor pot fi combatuti cu aceasta solutie. Ai 2 cai de alegere: cauterizarea negului respectiv sau sa incerci sa dai cu aceasta solutie. Nu ustura, nu doare, doar ca trebuie sa te dai, lasi putin sa se usuce si apoi aplii un plasture. Nu iti recomand cauterizarea, mai ales intr-un loc ce este la vedere... nu este estetica. Eu iti zic sa incerci cu Duofilm si se va rezolva!

| Star99 explică (pentru gosh0108):

Deci sunt super multumita de Duofilm.Azi am aplicat pentru prima data iar dupa cateva ore varful negului ca sa zic asa nu mai era.

| gosh0108 a răspuns (pentru Star99):

Da... Duofilmul este un tratament relativ de durata deoarece nu este ca si cauterizarea, dar isi face treaba si nu lasa cicatrici. daca deja i s-a dus capul, poti sa stai linistit ca intr-o samtamana jumate, cam asa nu vei mai avea nimic daca aplici in fiecare zi.

5 răspunsuri:
| paulacarry a răspuns:

Buna! Nu am auzit despre aceasta solutie, dar iti recomand pentru a scapa de neg CRIOFARMA e un aparat care criogenizeaza negul si in cateva zile pica SAU
Un remediu foarte bun e nitratul de argint il gasesti la farmacie si mai sunt si niste plasturi tot de la farmacie. BAFTA!

| gosh0108 a răspuns (pentru paulacarry):

La criopharma este o singura problema. este foarte posibil ca negul respectiv sa revina daca ramane acolo o mica parte din radacina.

| Star99 explică:

Hei tpu.Azi sunt foarte fericită.Mi-a cazut negullaughing. Duofilm este cel mai bun.Intr-o saptămână si 2 zile mi-a căzut.Sinceră să fiu a cam durut când l-am scos, dar nu e o gaura asa mare este mica.Sunt foarte multumită de Duofilm.Il recomand tuturor.