| Iustiina a întrebat:

Am niste negi pe degetul de la mana. mi-am cumparat plasture pentru negi, dar nu stiu ce trebuie sa fac dupa ce l`am pus. Cat timp sa il las? Ce trebuie facut dupa ce il iau jos? Va rog raspunde`ti urgent! Si va mai intreb ceva: de ce ma ustura negul ...cand am plasturele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LLTCATpRoduction a răspuns:

Te ustura pentru ca platurele nu e bun de nimic.e bun de aruncat la gunoi.incearca cu rostopasca sa dai pe negi.dai cu zeama aia si se usuca negul in 4-5 zile.trebuie sa dai in fiecare zi de vreo 3-4 ori cu zeama din aia.si ai sa vezi ca-ti trece... testata de mine

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.

Da, metoda recomandată de @Loverush e bună. Dar, este la farmacie un fel de set, Cryopharma. Te duci la farmacie și îi ceri farmacistei detalii.

Succes!