| anonim_4396 a întrebat:

Salut! De ieri a început sa ma doara capul si sa am muci(mai pe românește) acum nu ma mai doare capul aproape deloc dar în continuare am muci, ce spuneți, sa merg sau nu la școală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tai-o la școală si lasă figurile.

| lCupidon a răspuns (pentru darrio2007):

De ce zici "lasă figurile"? Suntem în 2021, corona-virus încă exista, nu a dispărut; dacă merg și am covid, toată clasa va fi infectată.

| darrio2007 a răspuns (pentru lCupidon):

Muci poti avea oricand. Chiar si daca esti sanatos. Zi mai bine ca te-ai obisnuit acasa.

| lCupidon a răspuns (pentru darrio2007):

Nu are nicio legătură cu obișnuitul statului acasă, dar mi-e ca dacă ma duc după îmbolnăvesc toți colegii și majoritatea profesorilor.

| darrio2007 a răspuns (pentru lCupidon):

Bine, Cupidoane, daca asa consideri tu, te inteleg. Dar nu inseamna ca daca ai niste muci, ai si Covid. Eu am stat 14 zile in izolare dar nu am avut nici un simptom.

| Ronnix a răspuns:

Sa mergi la scoala.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu mergi, până nu esti vindecat. Dar, trebuie să contactezi medicul de familie ca să confirmi și îți dea tratament, și eventual, o scutire medicală, fiindcă vei avea nevoie.

| Februar30 a răspuns:

E mai bine sa fii precaut. Vezi cum evolueaza starea. Daca i-ai infecta pe colegi, ai da cu mucii in fasole, pe romaneste cum zici laughing

| Alinailies a răspuns:

Stai acasa, suna medicul.
Daca esti racit, nu te duci sa-i imbolnavesti si pe altii.

| Jackpot2 a răspuns:

Dacă nu îți curge nasul rău și îți trece durerea de cap poți sa mergi.Ai răcit ca a fost trecerea brusca de la cald la foarte rece.E posibil sa fie și o sinuzita.

| Jackpot2 a răspuns:

Doctorul tatălui meu a zis ca dacă îți curge nasul NU ai COVID. Lucru confirmat ca cei de la munca la au pus pe tata sa își facă testul și a ieșit negativ