| dara_1781 a întrebat:

am o problema. mi-a intarziat menstruatia cam o luna.nu am cum sa fiu insarcinata pentru ca sunt virgina.credeti ca e grav? vi s-a intamplat si voua? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

E normal, de vina e stresul, antibioticele, dereglarile hormonale etc.
se va regla in timp.
bafta

| RoXxy a răspuns:

Stai linistita, e normal, se mai intamplawinkingNu ai de ce sa te alarmezi

| alexaalexandraa a răspuns:

Nu este grav, stai linistita. Este posibil ca luna asta sa lipseasca. Nu dispera, sunt sigura ca nu este nimic grav. Dar asteapta pana luna viitoare, daca va fi la fel, mergi la medic. Am patit si eu, dar pe la varsta de 13-14 ani, nu mi-a venit o luna. Multa sanatate.

| KyssOana a răspuns:

Dara stai calma ca nu e nimic happy asa am patit si eu o luna e normal happy dar dupa asta s-ar putea sa vine mai tare ...deci ia calciu cu cateva zile inainte si dupa. Apoi manaca bine si multa sanatate smug

| AlleSeniorita a răspuns:

Si eu am patit! nu m-am speriat pentru ca stiam ca nu am cum sa fiu insarcinata din acelasi motiv ca si tine. Daca nu vrei sa mergi la un medic, vorbeste cu mama / sora ele te vor ajuta! tongue

| redrooose a răspuns:

Nu e nicio problema...se intampla oricui. Daca cumva se intampla mai des sau nu-ti vine cateva luini mergi la un ginecolog sa-ti dea niste anticonceptionale sa il reglezihappy

| Anne12345 a răspuns:

Buna! Iti dai seama si tu ca nu e normal daca a trecut mai mult de 2 ani de cand ai avut ciclu.S-ar putea sa ai anemie cum am eu ( de pe data de 10 iulie abia astazia mi-a venit menstruatia si eu sunt tot virgina ). Grav nu este, nu ai altceva ce face decat sa astepti, sau poti merge la ginecolog. Oricum este imposibil sa fii insarcinata.

| dara_1781 explică:

Multumesc pentru raspunsuri