| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema mi-au aprut niste pete rosii care ma mananca, mai intai mi-a aprut una pe gat apoi mi-a trecut dar mi-au iesit pe spate si pe abdomen acum mi-au mai aparut cateva pe maini si pe picioare, arat ca si cum as fi batuta cu urzica oare de la caldura? sau de la dusul pe care l-am facut? va rooooooooooooooooog ajutati-ma mersibig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Puppetzz a răspuns:

Buna diana,

Stai linistita tongue probabil e vre.o reactie alergica...
Mie imi ies cand mananc unt sau cand beau lapte tongue uneori si de la oua.
Nu te scarpina tongue or sa iti treaca in 2 maxim 3 zile tongue

Ciau!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la medicul de familie de ce nu mergi?
Pa, pa.

| yhsay a răspuns:

Cel mai probabil esti alergica la ceva. Du-te la doctor si cere-i trimitere pentru teste de alergerie (nu stiu cum se numesc exact).

| michael5813 a răspuns:

Te poate ajuta foarte mult farmacista cu ceva unguente ( alifie mentolata ) si claritine pastile.