| xxxrazvanxxx a întrebat:

Buna,am si eu o problema de cateva zile mi-au aparut pe corp(spate, abdomen si brate) si un pic pe fata numa bube ca de la urzica sau piscaturi de purici....sa fie o alergie sau cineva mi-a spus ca poate sa fie raie? nu ma mananca mai deloc! astept raspuns multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic. Pot fi numeroase lucruri. Raia nu se manifesta asta, nu este vizibila pe corp.
Este posibil sa fie o reactie alergica, negi, o ciuperca. Dar este destul de greu de diagnosticat pe nevazute.

| OanaMaria2 a răspuns:

Sfatul meu este sa consulti un medic dermatolog. Poate fi o alergie care sunt destul de periculoase si necesita tratament.Bafta!