| anonim_4396 a întrebat:

De cateva ore mi-au aparut pe maini niste pete rosii si nu inteleg de la ce. Varicela am facut cand eram mai mic, iar rubeola nu cred ca as putea face deoarece nu am intrat in contact cu vreo persoana care ar fi putut purta virusul. Nu ma mananca deloc, si sunt doar pe maini

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AndraTpu a răspuns:

Buna.Am gasit intamplator discutia asta pentru ca si eu cautam pe google acelasi luc. Azi dim mi au aparut niste bubite pe corp, dar rasfirate, nu sunt intr un nr mare doar intr o anumita zona si am o usoara durere de cap.Tot caut pe net un rasp.Si inca ceva la degetul inelar am avut o bubita la fel ca pe corp care s a extins si mi a umflat f tare degetul. Ce o fi?

| vladmR a răspuns:

Faza e ca de 2 zile am avut si ceva dureri de cap

| alexandru1991 a răspuns:

Posibil sa fie o mica alergie la un aliment sau ceva de genul ca am patit si eu