| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Am o problema... Pe 1 Decembrie 2013 mi-a venit ciclul menstrual pentru prima oara. Trebuia sa-mi vina la inceputul lui ianuarie 2014, dar nu mi-a venit si nici la inceputul lui februarie. Mi-a venit pe 26 februarie. Pe 1 Martie n-a mai curs big grin pana a doua zi. De aseara pana azi la 12 nu mi-a mai curs. Azi la 12 si ceva cand am fost la toaleta aveam chilotii patati. Ce inseamna asta? Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inseamna nimic. Adesea primele menstruatii sunt neregulate si un pic mai ciudate (desi nu e nimic ciudat ca in ultimele zile de menstruatie sa sangerezi doar ziua). Nu trebuie sa faci nimic, nu ai nici o problema.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu ai nicio problemă. Stai calmă.

| Cranberries a răspuns:

Nu este nicio problema. In primii 2 ani(poate chiar mai mult), menstruatia este neregulata. Mie, de exemplu, mi-a venit pe 2 iulie 2013 si m-a tinut 10 zile. Apoi nu mi-a mai venit 3 luni. Oricum acum a inceput sa se regleze, dar imi mai intarzie cate o saptamana sau chiar doua. Deci calmeaza-te. Esti ok. big grin