| wtfanna a întrebat:

Am o problema ..Si daca aveti chef de misto-uri, atunci nu mai comentati.

De pe la 12 ani am observat ca ceva nu este inregula cu sani mei, am zis ca poate e ceva trecator ca va trece. Dar acum am 16 ani si tot asa sunt. Sunt mici intr-o forma ciudata si sfarcurile mari arata oribil! Dece mi s-a intamplat una ca asta? Dece nu am si eu sani normali ca celelalte fete? :-s Am un iubit de 1 an jumate si vrea sa facem dragoste iar mie mi-e prea rusine cu asemenea sani. Oare am vreo boala, ceva?

Va rog, ajutati-ma!

Niste sfaturi, ceva?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Stai linistita, nu ai nicio boala. Depinde de corp, unele fete au sanii mai tuguiati, altele mai rotunzi, sfarcuri mai deschise la culoare sau mai inchise, mai mari sau mai mici. Nu ai de ce sa fii ingrijorata. Cum a spus si Empathizer, prietenului tau i se vor parea "atractive" sfarcurile tale, dar oricum nu o sa fie el atent la cel mai mic detaliu, daca ai 1 fir de par la subrat, sau 2 (de exemplu). Poti vorbi deschis si cu mama ta despre asta, poate si ea are/a avut la fel sanii, si o mostenesti pe ea la chestia asta. Nu iti mai face atata griji, bafta cu prietenul tau!

2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Relaxeaza-te si accepta-te asa cum esti. Sanii vor mai creste ceva-ceva, chiar daca nu extraordinar de mult. Cei de la Avon aveau o crema pentru sani, daca-mi aduc bine aminte. Sfarcurile mari i se vor parea foarte atractive iubitului tau, nu-ti face griji in privinta asta.

| Nagy_Andreea_1996 a răspuns:

Sincer imi pare foarte rau pentru tine si habar nu am ce ti s-a intamplat poate intrebi un specialist