| Pufuh a întrebat:

Am o problema si dau funda pentru cine are vreo idee! Acu` o luna am fost racita si aveam nasul infundat.si nu stiu cum de s`a intamplat ca tot il am infundat...cand dorm se infunda si nu pot sa-l desfund cu nimic! cine ma poate ajuta sa`mi zica ce trebuie sa fac ca sa scap de asta. dar in afara de Olinth sau altceva pentru nas ca mai rau imi face!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bybyana21 a răspuns:

Paaai,
In ultimul timp au fost viroze, si eu am avut asa ceva. Cel mai bine e sa te duci la un medic pentru a-ti prescrie un spray de nas.
Eu iti recomand sa incerci sa-l desfunzi sufland cat mai des, si chiar daca va fi enervant pentru cateva saptamani, sa suflii incontinuu, vei vedea ca va fi mult mai bine. Sufla insa nara cu nara, adica iti astupi o nara si suflii cu alta si invers.
Nu trebuie sa te impacientezi, sunt doar niste urmari, sunt sigura. Adica si mie mi s-a intamplat exact la fel, totul este sa gasesti spray-ul care sa te ajute. Nici pentru mine olinth-ul nu a fost bun, in schimb am fost placut surprinsa cand am vazut efectele vibrocilului. Insa cu vibrocil iti vine sa stranuti si astfel trebuie sa iti pui de mai multe ori pana o sa se desfunde happy.
Oricum poate vizitezi un doctor, ti-ar face umlt mai bine happy.
Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Mgdxx a răspuns:

Trebuie sa te duci la un medic.si eu am patit asa si am facut viroza respiratoriebig grinwinking

| HappyForYou a răspuns:

Sh mie mi s-a intamplat asa dar trebuie sa mai astepti o vreme sh apoi o sa treaca

| newgeorgias a răspuns:

Aerosoli cu aparat Omron-solutie din: ser fiziologic+ flixodite.(reteta data de pediatru pentru.copii) 2 ori pe zi, min 2 sap.