| standianaflorentina a întrebat:

Am o problema...Stie careva un cabinet de psihologie in Bucuresti sector 3? As prefera sa fie decontat de casa de asigurari. Daca nu este decontat, taxa sa fie cat mai mica.
Multumesc si cel mai bun raspuns va primi FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Psihologul nu este medic, deci casa de asigurari n-o sa deconteze niciodata in viata asta un consult la psihologie. Poate la psihiatrie sa gasesti ceva

| standianaflorentina explică (pentru IMC90):

Te contrazic, medicul meu de famile mi-a dat o doctorita psiholog care are cabinet intr-o clinica. Am fost la o sedinta la dansa dar din pacate nu mi-a placut cum se exprima...si se spune ca daca nu creezi o legatura cu doctorul nu reusesti sa scapi de problema. Serviciile care urma sa le fac la dansa erau decontate de casa de asigurari si nu ma costat nici macar 1 leu

| IMC90 a răspuns (pentru standianaflorentina):

Psihologul nu este medic, nu a terminat facultatea de medicina ci facultatea de psihologie
Psihiatrul este medic, si a terminat facultatea de medicina.
Habar n-am ce ti-a dat si ce nu ti-a dat medicul tau de familie, eu iti zic cum sta treaba.

| standianaflorentina explică (pentru IMC90):

Am inteles, multumesc...

| IMC90 a răspuns (pentru standianaflorentina):

Cu placinte happy