| Smile932 a întrebat:

Am o problema straight face... Stopul nu mi-a venit luna asta straight face si cand merg la baie sa fac pipi ma ustura ce inseamna?straight face. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Cel mai probabil ești la început, deci menstruația încă îți întârzie, nu e „regulată".
Dar, pentru usturimi ar trebui să mergi la un medic și îți va da să-ți faci niște analize. Cu siguranță ai o infecție și vei primi un tratament scurt, probabil antibiotice.

Nu-ți face griji, o să fie bine.

| DNSK a răspuns:

Cistita

| grab a răspuns:

Candidoza?
Paranoia?
Incultura?
Prea multe bauturi acidulate?

Frate, da-ne mai multe detalii. Pe unde ai facut sex, cu cine, pe unde ai urinat, cum iti alinti pasarica, si mai ales, de ce mama dracu stai cu spatele in avatar.

| Hαppiηеss a răspuns:

Poate fi o infectie urinara, mergi la medic!

| JustSmileK a răspuns:

Du-te la doctor. Cati ani ai? Daca esti in primii ani ai menstruatiei inca nu e reglata si mai poate intarzia sau veni mai devreme. Dar totusi pentru usturimi e bine sa mergi la medic.

| uncopilzapacit a răspuns:

Hei happy, am avut si eu aceeasi problema. Probabil este o mica 'raceala' pe jos. Am fost la farmacie si domnisoara de acolo mi-a recomandat Norfloxacina, nu este foarte scumpa, aproximativ 5 lei cateva pastilute si am trecut peste problema asta cu brio happy. Sper ca te-am ajutat big grin.