| adrili10 a întrebat:

Buna TPU am o problema sunt fumator de un an si acuma imi simt gatul uscat si ma ustura si parca am ceva asa ca un nod sau ca un mucus.Si simt ca o centura in jurul gatului.Imi este si frig.Nu fumez mult un pachet la 2 saptamani.Nu stiu de ce si imi este frica va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Daca fumezi asa de putin, nu cred ca e de la fumat, probabil esti racit, ai facut amigdalita, faringita, ai luat un virus. Du-te la medic sau cumpara ceva de la farmacie pentru gat, bea ceaiuri calde si incearca sa nu mai fumezi. Sanatate!