| MegSter a întrebat:

Am o intrebare.
Eu sunt fumator(nu ma las de fumat).
Acuma o saptamana mi-am scos amigdalele in data de 4.
Am stat o saptamana fara sa fumez si vreau sa imi aprind si eu macar 2 tigari pe zi ca am din alea slabe.
As putea deja? Eu nu fumez mult.
Un pachet imi dureaza o saptamana.
Deja mi s-a format membrana aia alba si gatul de abia ma mai doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e inca cazul. Nu trebuie sa te lasi, dar este absolut obligatorie o mica pauza. daca esti extrem de dependent, ea poate fi 3 luni, dar daca tii la tine si la sanatatea ta, ar trebui sa fie 6 luni. Mergi la psiholog daca nu te poti abtine, dar este complet absurd sa nu respecti macar o pauza de 3 luni

| Donsavas a răspuns:

Eu zic sa încerci bupropion. Este un medicament antifumat care mărește si libidoul(pofta sexuala). Se ia la indicatiile medicului!

| CVane a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta o data ti s-a raspuns, faci pe riscul tau daca nu vrei sa intelegi.

| RM21 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti o saptamana.

| florin234111 a răspuns:

Poti incepe dar mai siguri ai fii dca ai mai stept (alegerea ta)