| Marian_Paul_1999 a întrebat:

Am o problema! Sunt gras am 80kg la varsta de doar 11 ani. cum pot sa slabesc? Chestia e ca nu mananc asa de mult dar nici nu fac miscare..Cum as putea slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://cum-sa-slabesti.savy.ro/......i-abdomen/
Fa miscare/renunta la sucuri carbogazoase/dulciuri/fainoase/prajeli/axeaza-te pe legume/carne slaba de pui fiarta ori gratar dar fara condimente si vezi ce iese
O zi frumoasa sa ai:)

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

ORICE cura de slabire, mai ales la la varsta ta poate avea urmari pentru ca te afli in crestere.
Daca zici ca nu mananci mult, ma gandesc ca cauza ingrasari tale poate fi alta, nu mancarea.
Deci, cel mai potrivit ar mergi la medicul de familie, 80 de kg la varsta e mult.
Analize, ecografii...
Oricum miscare, fructe, legume si o hridatare corecta nu are ce-ti strica.

| Gabitzu246 a răspuns:

Daca faci miscare slabesti, este atat de simplu, nu exista scurtaturi!

Răspuns utilizator avertizat
| deeamaria a răspuns:

Alergand slabesti cel mai repede.

| darius4181 a răspuns:

Pai dacanu faci miscarehee hee)
Pentru slabit alearga in prima zi 10min
in a doua zi 11
in a treia zi 12
tot asa...
pana ajungi la jumate de ora.
Atunci vei face un antrenament constant!
Si de mancat degeaba mananci putin daca nu mananci ce trebuielaughing
Manca lactate, oua, carne(de pui si de peste)
Iti urez bafta

| TheMese a răspuns:

Alergand slabesti cel mai repede.incepi cu 1 km pe zi.