| DildăuPaispe a întrebat:

In cat timp as putea slabi 10 kile? Ce imi recomandati ca sa slabesc? Ce ar trebui sa mananc? Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Un regim de viata sanatos te poate ajuta sa slabesti.Fa mult sport in fiecare zi si incearca sa nu mai mananci ciocolata,chipsuri, mancare fast-food, carne grasa si alte alimente care ingrasa.Mananca mai multe legume,fructe si carne cu un continut scazut de colesterol,cum ar fi carnea de pui,peste, vita, curan.happy

| deniiiii234 a răspuns:

Ca sa slabesti iti recomand sa faci foarte mult sport si sa te feresti de alimentele cu grasimi multe, de dulciuri, chipsuri, sucuri acidulate, etc.

| RaducanuDilimanu a răspuns:

Eu am reusit sa slabesc 6 kg fara sa vreau pot spune laughing Dupa mine ar trebui sa elimini prajelile pe cat posibil,sa mananci sanatos,mai mult fiert decat prajit, fructe, sa faci sport si sigur ai sa reusesti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2 luni se poate. Am o prietena care a slabit 15 kg in 3 luni folosind metoda asta: mergea la aerobic de 2 ori pe saptamana minim si manca foarte putin. Sincer a trecut aproape un an de cand a slabit si nu a pus kilogramele la loc chiar daca nu a mai mers la aerobic. E simplu sa slabesti daca chiar vrei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic.In rest,mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).In rest,alearga zilnic,cu viteza medie in jur de 20-30 de minute.Astfel vei slabi frumos,treptat si sanatos.Succes.