| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, zilele astea am mancat peste si sarmale iar acum ma mananca genunchii, de ieri sunt asa, am luat un Claritine si azi a inceput din nou mancarimea.
Sunt o persoana ceva mai sensibila in alimentatie.
Ce este de facut pentru a scapa de aceasta tentativa de mancarime?
Ce ma sfatuiti sa fac pe viitor pentru a evita astfel de situatii?
Ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Vezi poate ești alergic la vreun aliment.

| gogu220 a răspuns:

Cât mai puţină sare, mai ales cea iodată.