| Ballet a întrebat:

Cainele meu nu mananca mancarea pe care o manca in general, mananca doar orice altceva. Zilele trecute i-am luat altfel de mancare si a mancat tot, deci nu e o problema de sanatate. Maine ii voi lua alta mancare dar ieri si azi nu a mancat mancarea normala, ce as putea sa ii dau?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Pai problema de sanatate nu e(parerea mea). Daca tie ti s-ar da aceeasi mancare in fiecare zi la un moment dat te-ai satura de ea...deci...mai schimba si tu! Poti incerca Royal Canin(cainele meu iubeste mancarea aia! daca ii dau Royal Canin foieste castronul ala prin toata curtea laughingdaca ii dau altceva mananca dar castronul sta la locul lui). Chestia e ca e cam scumpa 18-22 lei/kg.

| Ballet explică (pentru AnonimKidd):

Heh multumesc mult, i-am consultat doctorul si i-am schimbat mancarea, e putin mai scumpa dar merita, mananca tot si pare foarte vesel :]

6 răspunsuri:
| anndrada98 a răspuns:

Buna poti sa ii dai alta mancare asa am patit si cu pisica mea happy da-i conserve sau parizal sau salam de caini is multe daca ii dadeai numa bobite poate ca nu ii mai plac schimba-i mancarea

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Probabil nu-i mai place.Dar ar fi bine sa nu-i schimbi brusc dieta, ci s-o faci treptat.Amestec-o pe cea veche cu o parte din cea noua ca intr-un final sa renunti la cea veche.Altfel s-ar putea sa ai parte de ceva"lumanari"parfumate.

| Shatteredx a răspuns:

Tie daca ti-as da supa de cartofi toata ziua, tot anul ai manca?

| Ahead a răspuns:

Catelul meu cand e satul ii pot da orice ca nu mananca.

| Guştiuc_Daniela_1997 a răspuns:

Poti sa-i dai piine inmuiata in chifir, o sa manince. Crede-ma!