| anonim_4396 a întrebat:

Ma mananca scalpul tot timpul, mai ales cand am parul prins. Nu stiu din ce cauza e, mancarimea apare si cand sunt proaspat spalata pe cap, deci nu cred ca e de le sebum... Ce imi recomandati sa fac pentru a scapa de aceasta mancarime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Poate fi de la matreata - clateste-ti parul cu otet diluat in apa...

auran
| auran a răspuns:

D33a - fiind diluat in apa nu o sa fie tocmai o salatica si apoi, dupa ce se usuca nu mai miroase

| andreig a răspuns:

Uleiul de ricin calmeaza scalpul (testat pe pielea mea) si ii da parului stralucire. Cred ca ar fi bine sa incerci!

| andreig a răspuns:

Uleiul de ricin calmeaza scalpul (testat pe pielea mea) si ii da parului stralucire. Cred ca ar fi bine sa incerci!

| Chuck a răspuns:

Du-te la un dermatolog. Si daca vrei un sampon bun, incearca Revalid.

| anaid a răspuns:

Este posibil sa ai matreata... daca da folosteste un sampon pentru matreata...Clear de exemplu... daca nu incearca ce a spus Chuck, du`te la dermatolog...nu stiu daca revalid te ajuta:d probabil ca da... dar mai intai intreaba mediculwinking

| anaid a răspuns:

Auran poate ca e bun otetul...nu spun nu dar tu iti dai seama cum o sa miroasa parul ei? O sa miroasa ca o salatabatting eyelashes

| anaid a răspuns:

Auran poate ca e bun otetul...nu spun nu dar tu iti dai seama cum o sa miroasa parul ei?O sa miroasa ca o salatabatting eyelashes

| anaid a răspuns:

Poy scuze atunci...nu am incercat....credeam ca o sa miroasa ca o salata parul eihee hee