| sillvana a întrebat:

Buna,mi-a aparut la degetul de la mana 3 negi.ai am de aproape un an dar acum ma dau cu o solutie de la farmacie si mi s-a facut puroi in jurul negilor.ma doare ingrozitor.parintii mei spun ca daca nu imi trece pana luni ma va duce la doctor sa mii scoata cu laserul.ati avut si voi negi? cum ati scapat de ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la medic sa tratezi infectia din jurul negului.Se pare ca substanta ti-a atacat straturile epidermei!

| Florennce a răspuns:

Buna. Am facut si eu 2 operatii cu laserul. Una pentru amigdalite si una pentru un neg localizat la baza nasului. Operatia a durat mai putin de 30 de minute si nu a durut foarte rau. aproape deloc. Tinand cont de faptul ca e si la deget unde nu e o zona la fel de sensibila ca la nas, nu cred ca o sa te doara. Dar ai sa simti. Inainte am incercat si eu multe alte lucruri si tot nu mi-a trecut. Ambele operatii au costat 10 milioane si le-am facut la o clinica privata de pe Stefan cel Mare, Bucuresti. Sanatate!

| DimLight a răspuns:

Un coleg se dadea cu o substanta alba ca un fel de aracet/corector si s-a decojit intr-un fel. si a scapat dar nu stiu cum se chema

| jrockfreak a răspuns:

Sau mai simplu si gratis ar fi sa iti pui rostopasca pe neg. Faza e ca dureaza ceva pana iti trece si trebuie pus constant dar e foarte sigur, iti zic din experienta proprie;)
http://www.formula-as.ro/2007/773/medicina-naturista-25/rostopasca-8064

| Alexandra_4329 a răspuns:

Este de cumparat la farmacie, o anumita substanta care ingheata negii, si treptat, dispa (se numeste cryopharma). Sau, poti apela la scoaterea cu laserwinking.