| X3BET a întrebat:

Am oservat ca mi-au aparut niste pete mici maronii pe fata. Banuiesc ca este de la soare deoarece mereu in fiecare vara imi apar pe tot corpul. Cum pot sa le evit si de ce apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Faranumebossulicaaaa a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema acum 1 an, mi-am cumparat un fel de crema cu aloe vera(sau cum se scrie)si nu mai am probleme de atunci

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

ESte foarte simplu, nu te mai expui la soare si nu mai apar petele maronii.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

*pete maronii* este o descriere foarte vaga. Ar putea fi o ciuperca care apare din cauza transpiratiei.

| FlavorOfLife a răspuns:

Apar si din lipsa de vitamina C, ia vitamina C sau cumpara crema de la farmacie (cu galbenele)