| adrili10 a întrebat:

am problema.Cand trag din tigara in gura si apoi trag aer in continuare in plamani simt o arsura in piept, in capul pieptului nu stiu de ce. Va rog sa imi spuneti.Dau funda. fara raspunsuri aiurea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu mai fuma daca ai aceasta problema de sanatate grava! Mergi la medicul pneumolog si sa afli! Posibil sa ai turbeculoza sau tabagism! Risti sa pierzi un plaman sau doua, se poate face transplant de plamani la Viena, dar costa scump si trebuie sa astepti mult si bine in lista de asteptare! Cel mai bine e sa renunti la tigara si la fumat si doar asa vei putea recastiga sanatatea!

| blAster85 a răspuns:

Daca tot vrei sa fumezi si esti la inceput fumeaza ceva light, si nu fuma ca turculaughingesti doar la inceput acum ti se pare cool dar sa treaca 2-3 ani(si trec repede)atunci nu va mai fi asa cool. oricum incearca ceva mai light.

| Pantazi_Ionut_1992 a răspuns:

Nu mai fumezi, simplu

| Andr3K a răspuns:

Ba nebunele stai cuminte.
Problema asta a avut-o si bunicul meu si s-a dus la doctor.I-a zis doctorul ca daca mai continua moare.
Doamne, mare bulan a avut ca a putut sa se lase.