| JustUnNamed a întrebat:

Pt cei care fumeaza! De curand am achizitionat o tigara electronica. Si as vrea sa stiu. Cum se foloseste, adica trag in plamani ca cea obisnuita sau tin 'fumul' doar in gura? Fumez de vreo 2 ani. Si cand trag din cea electronica, in plamani, am un gust mai ciudat in gat. Si cand am incercat iar o tigara normala imi era scarba sa mai trag de ea in plamani. Iar cu cea electronica cand tin fumul in gura parca ma strange putin in gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello, am si eu tigara electronica. Gustul ciudat, ca de ars poate sa apara in cazul in care nu o alimentezi cu destul lichid si incepe sa dauneze si atomizorului.(se poate strica, deci sa o alimentezi la timp) Trebuie sa tragi din ea exact ca din tigara normala, singura diferenta e ca din cea electronica trebuie sa tragi mai prelung.

| JustUnNamed explică (pentru anonim_4396):

Nu e d'aia mare. de 100lei sau mai mult. am luat ca pentru inceput ceva mai mic. una E-Healt cigarette. 30 lei. si am niste rezerve micute.D'astea...
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| mazzury a răspuns:

Salut, problemele frecvente in utilizarea tigarii electronice pot aparea din cauza nefolosirii corecte a acestora. Poti gasi manuale de folosire pe pagina asta http://www.tigaraelectronica24.com/......onice.html