| SWEETY777ffff a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare am 12 ani 1, 66 si 59 de kg.As vrea sa slabesc 3-4 kg.Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

E simplu.nu manca paine deloc {doar dimineata daca e la sandwich},incearca sa renunti la dulciuri {daca nu poti mananca,dar mai rar,la fel si cu sucurile gen : Cola, Sprite, Fanta}
si cam atat eu asa am facut si am reusit
Succes!

fundita?batting eyelashesbatting eyelashes

| raluca250 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci numai fructe si legumee ele te ingrasa mai mult decat carnea.(profa de la atletism mi-a explicat)
iti zic pe proprie experientaa deoarece eu am facut prostia sa mamanc aproape numai fructe si legume si am mai pus in greutate.big grin
fa mai mult sport si evita sa mananci dupa ora 8 happy

| Irynushca a răspuns:

Poti sa mai slabesti daca faci sport si mananci mai putin.
si ai grija ce mananci, axeaza-te pe legume si fructe lasa cipsurile si toate chestiile cu e-uri

| Dyp a răspuns:

Mananca mult dimineata, redu pana la foarte putin cina si fa mult sport (mergi pe jos pana la scoala si inapoi, participa intens la orele de sport etc.) Deasemenea ceea ce mananci e important. Citeste sfaturile unui nutritionist cu privire la ce ar trebui sa manance cineva la varsta ta big grin (sper ca ti-am fost de ajutor)

| Alibe a răspuns:

Sport, o alimentatie sanatoasa, minim 2 litri de apa / zi si rabdare