| AndreeaDeea1408nnnsss a întrebat:

Bună TPU.
Am și eu o întrebare.
Am avut menstruația dereglată, m-a ținut 6 zile iar de obicei mă ținea 4 dar primele 2 zile am avut-o foarte încet, după ce mi s-a terminat mi-a curs o pată de sânge dupa 3 zile cu un cheag micuț. Prima dată când am văzut am crezut că sunt însărcinată, dar după am zis că nu are cum căci eu am auzit că dacă nu-ți vine deloc menstruația și îți curge o pată de sânge ești însărcinată, deci, știe cineva oare de la ce o fi asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Dereglarile se refera la lungimea ciclurilor, nu a menstruatiilor.

Daca sangerarea menstruala tine intre 3 si 7 zile, este considerata normala.
Acum, daca tu ai facut sex neprotejat si iti este teama de vreo sarcina nedorita si crezi ca aceasta sangerare nu este menstruatie, ci o sangerare anormala legata de o potentiala sarcina, iti poti face un test...