| BeLyNdA a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare.Eu zilnic ma spal pe dinti, dar cu o pasta nu chiar asa de buna, iar azi am luat pasta de dinti colgate total si vreau sa stiu de cate ori pe zi trebuie sa ma spal ca sa am dintii mult mai albi in putin timp.(oricum de doua ori pe zi ma spal)Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă tu crezi că pastele de dinți albesc, te înșeli.
Nici nu este recomandat să folosești frecvent pe cea de albire pentru că nu asigură o protecție anticarie, antitartru, etc!
Te speli de două ori pe zi, dimineața/seara!
Pa, pa.

| cryssu2008 a răspuns:

Eu iti recomand pasta de dinti de la Forever. Aceata este mult mai buna, deoarece nu contine fluor si in afara ca ti-i albesc(cam in 2 saptamani) protejeaza si gingia si dintele. Daca vrei sa stii mai multe desprea ea, trimite mesaj privat.

| raluckutzaraluckutza a răspuns:

De 3 ori pe zi dimineata la pranz si seara happy

| Blue_2910 a răspuns:

Se zice ca e bine sa te speli dupa fiecare masa ca sa elimini depunerile de pe dinti. Ai putea sa folosesti si niste apa de gura si ata dentara ca sa elimini mai bine ceea ce se depune pe dinti. Oricum nu trebuie sa te astepti la cine stie ce efecte pentru ca nu toata lumea are dintii perfect albi, dar e bine sa-i intretii si sa nu-i lasi sa se ingalbeneasca si mai tare. Am auzit ca pastele de dinti pe baza de fluor albesc mai mult dintii, am vazut ca si colgate are o pasta dinasta, dar din cate am inteles fluorul este cancerigen.

| Floricell_4708 a răspuns:

Nuuuu draga mea, e de ajuns sa te speli dimineata si seara si poti pune pe periuta de dinti BICARBONAT DE SODIU ALIMENTAR...este foarte foarte bun, iti albeste dintii foarte repede si se gaseste in orice magazin alimentar.

Sper ca te-am ajutat:*

| Quicky a răspuns:

Problema cu albirea dintilor poate fii si de la alimentatie dar si de la gena parintilor. E imposibil sa ii albesti daca mama/tatal tau au dinti galbui. Ai sanse sa iti faci un tratament de albire insa ai nevoie de 20+ ani. Totusi ce iti spun eu acum sa nu te afecteze. Spalate in fiecare zii pe dinti chiar daca tu nu crezi ca nu dau rezultate. Succes