| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare : La iritatie de caldura se face febra? ma refer la copii mai mari? (nu bebelusi) dau funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Caldura in mod normal creste usor temperatura corpului.
Insa nu stiu la ce fel de iritatie te referi.

| AndraNicoleta a răspuns:

Ce e aia iritatie de caldura?
Vrei sa intrebi daca atunci cand stai langa un calorifer poti face febra?
Daca asta era intrebarea, raspunsul este nu.

| HoneyBunnie a răspuns:

Oricum, noaptea e mai desteapta ca tine, Hadrian laughing. Mihaela, mai bine intreba un medic.

| MannersMakethMan a răspuns:

Salut!
Sa sti ca nu se face frate!
Sper ca te-am ajutat big grin