| vegeta a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare pentru cunoscatori am si eu din pacate hemoroizi interni si externi si am descoperit o crema pe net care se numeste HermoStop si de aceea adresez aceasta intrebare daca aceea crema este buna daca cineva a mai avut aceasta crema si daca a dat rezultate uitati crema si aici pe site. http://hemostop.ro/crema-pentru-hemoroizi/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Eu am folosit Hemorzon, costă 9 lei la farmacie după 14 zile de aplicare internă și externă au trecut hemoroizii.
La fel poți încerca cu cremă de gălbenele sau chiar lasonil, este un preparat în farmacie care e bun pentru așa ceva.

| pietrean a răspuns:

Din pacate, hemoroizii interni, mai ales,nu trec cu HEMORZON! Sunt supozitoare pentru cei interni si unguent,pentru extern(fisuri anale).
Depinde cat de grav sunt afectate venele din interiorul si din zona anusului:ai mancarimi,usturimi,sangerezi putin(urme in fecale)sau mai mult(sange curat).
Poate crema este buna,daca este conceputa pentru hemoroizi(crema se foloseste doar in afara,la anus),dar ce te faci cu cei interni?
Trebuie sa tii si un regim anume:fara condimente,nu alimente care constipa,nu bauturi carbo-gazoase,sa consumi cereale integrale fara zahar,paine integrala,iaurt degresat, multe lichide(pentru a nu te constipa), sa faci miscare mai nulta, sa nu stai mult pe scaun, etc.Se poate ajunge si la operatie, pentru hemoroizii interni si cei iesiti in afara.
Afla mai multe cautand pe GOOGLE tastand cuvintele: hemoroizi+tratament+alimentatie