| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete/femei. Mi-am inceput viata sexuala de aproximativ 1 an si pana acum nu am facut-o niciodata cu prezervativ. In tot acest timp nu am ramas insarcinata. De regula menstruatia imi venea pe data de 16-17.Chiar aveam un ciclu regulat.Luna trecuta insa mi-a intarziat si mi-a venit in jur de 20. Fiind plecata din tara si schimbandu-mi programul, am dat vina pe acest lucru. Problema este ca in aceasta luna nu mi-a venit.Deja au trecut 10 zile.Mi-am facut doua teste de sarcina, au iesit negative.Nu am nici un simptom ca as fi insarcinata.Mentionez ca am revenit in tara,mi-am schimbat iar programul,am fost si cam stresata plus ca am tinut si o mica dieta in urma careia am slabit cateva kg. Oarecum as da semne in unele zile ca mi-ar veni,insa menstruatia tot nu apare. Cel mai mult imi e frica sa nu fie ceva grav, iar la medic nu pot ajunge foarte curand. sad Ce ar outea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Random123456 a răspuns:

Cauzele pot fi diverse, cel mai bine ar fi sa mergi la un medic ginecolog care iti poate recomanda ceva si sa iti spuna exact ce e. Mie mi-a recomandat duphaston pentru a mi se regla din nou, dar asta depinde, cel mai probabil, si de alti factori. Aici nu cred ca vei gasi un raspuns concret in astfel de probleme de sanatate si nu recomand sa te bazezi pe una sau alta, nu e de joaca cu problemele de genul. Asa ca, sfatul meu, desi nu stiu cat te ajuta, e sa mergi la un ginecolog. Poate e doar pe baza stresului, a alimentatiei, a lipsei de somn, a schimbarii de anotimp, dar poate e ceva mai grav, asa ca mai bine ai grija si mergi la un control rapid. Seara faina! happy

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu avem de unde sa ghicim noi ce o fi dar cine stie cat te tine norocul daca nu te protejezi