| Dydy_7659 a întrebat:

am si eu o intrebare si vreau niste sfaturi pls. Acum 2 luni mi-am intors un fir de par in zona sanului. Eu imi smulg firele cu penseta pentru ca nu le suport si unu sa intors. Nu i-am dat imp dar acum ma tot gandesc cum sa il scot ca nu mai am cum sad ar tb sa il scot cu ac ceva ns crying si me foarte frica ca stiu ca in zona sanilor este forte sensibil sa nu fac fre-o prostie. Voi ce ma sfatuiti? Sa il las acolo sau sa il scot si cu ce? Ar afecta cu ceva ca continua sa creasca pe dedesubt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cand iti creste un fir de par sub piele poti face un furuncul de toata frumusetea (asta nu intotdeauna). straight face
Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie, sa-ti zica ce sa faci, apoi sa nu te mai atingi de firele de par din zona asta. Cred ca tu stii mai bine decat mine cat de sensibili sunt sanii, si este foarte usor sa ai probleme daca faci treaba asta.
Si parul axilar, poate ca suna ciudat, dar am auzit ca se ia cel mai bine cu chibrituri, ca lama sau epilatorul irita tare pielea de acolo. big grin

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Lasa-l. Va iesi el. E ca si cu epilatul pe picioare cand apar fire crescute sub piele. Nu te stresa ca nu e grav.
hee hee

| nosferatu a răspuns:

Cu flexul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar... trebuie sa iti tai sanu. straight face

| tomas_1123 a răspuns:

laughing) nu e nimic, acolo va creste tot timpu, eu am unul destul de mare pe umar, cam de 3 cm, eu nu sunt un om "paros", dar acolo creste tot timpul, il smulg, dupa o saptamana. e la loc, te sfatuiesc sa-l lasi

| BlueShaRk_2770 a răspuns:

Ce intrebare penibila...cati ani ai?big grin

| eusnualta a răspuns:

Eu una zic sa-l lasi acolo mai faci vreo prostie straight face