| StrumfRoz a întrebat:

am si eu o intrebare, va rog care imi poate spune si mie cateva metode prin care as putea slabi, incerc din greu dar nu mai stiu, cateva idei de regimuri, nu stiu, orice sunt disperata, nu mai e mult si se apropie banchetul si incerc sa dau cat mai mult pana atunci dar cu sportul un prea mai merge, sunt intr-o perioada de stagnare, va rog din suflet, dau fundita si ce vroiam sa mai intreb, a luat cineva pastilele "acai berry thin" si ar putea sa-mi spuna ceva despre ele, daca dau reactii adeverse

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyCracker a răspuns:

Eu urmez un program de exercitii pentru abdomen. Il fac in fiecare seara...aproape...si in 3 saptamani am slabit vreo 4 kg. Mdea, stiu, e putin, dar decat deloc~~. Oricum nu mananc paine seara si am lasat la o parte dulciurile. Daca vrei, uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY&feature=related Eu fac cate 50 vpentru fiecare exercitiu. Recomandat e 30, dar nu conteaza. Tu poti sa faci mai putine. Important e sa il urmezi in fiecre seara.
Sper ca te-am ajutat cu ceva. Bye~Bye!

9 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna,recomandarea mea este sa folosim cele mai simple si eficiente metode concepute de specialistii in nutrtie recunoscuti pe plan mondial de la compania care colaborez de 10, acestia au lansat un program pe o perioada de 39 de zile timp in care organismul se reechilibreaza metabolic si poate pierde in greutate intre 8-18 kg asociat cu un program de educatie fizica pentru mai multe detalii contact tiriboxi@gmail.com

| shnako a răspuns:

Bai, voi femeile nu vreti sa intelegeti ca singura cale de a slabi e miscarea? Hai sa o luam logic. Daca una singura din pastilele alea de la tv ar functiona, s-ar vinde mai bine ca aurul. Misca-ti fundul roz la sala sau fugi sau fa ce miscare stii, dar fa, si mananca sanatos. Termina cu prostiile gen pilule magice si diete care te scapa de grasime, ca iti fac doar rau. De ce? Cand slabesti brusc, grasimile elimina niste toxine in organism care iti fac rau. Apoi, cand vezi ca ai slabit un pic, incepi iar sa mananci, iar te ingrasi, iar ajungi aici. FA EXERCITII!

| effect a răspuns:

Pai eu am auzit de pastilele astea ca nu sunt prea bune
Pentru ca dupa o perioada te ingrasi inapoi si chiar mai tare
Nu trebuie sa ai o dieta anume si poti sa iti personalizezi tu una ca sa o poti tine mai usor
De exemplu:
-nu mai manca dupa ora 6
-nu mai manca dulciuri
-nu mai manca paine
-nu mai manca foietaje
-incearca mai multe legume si peste
-mananca totusi mai putin

Si sport sa stii ca aerobicu slabeste foarte mult

| bebedin17 a răspuns:

Despre pastilele acai berry thin din tot ce m-am documentat pana acum sunt o mare pacaleala. la inceput si eu am vrut sa le iau pentru ca am dat de "blogul lu ema' parca asa se numea.dar iau capsula de slabit de 3 saptamana si am dat 7 kg dar nu stiu daca le intrerupi e posibil sa pui la loc.eu ink le mai iau pentru ca da rezultate dar dupa voi avea grija cu alimentatia

| Unique_5973 a răspuns:

Eu stiu ca dieta de schimbare a metabolismului chiar merge, o matusa de-a mea a tinut-o si a slabit 10 kg in 3 luni dupa care in urmatorii 2 ani nu s-a mai ingrasat decat 2 kg.aici ai dieta:

DIETA DISOCIATA DE 90 ZILE

Dieta de mai jos a fost creata de medici de sport din America. Nu reprezinta nici un pericol, chiar si medicii homeopati il recomanda. Rezultatul este pierderea in greutate de 15-20 kg in 90 zile, precum si scaderea tensiunii arteriale. Pe langa pierderea surplusuli de greutate, dieta modifica metabolismul, prin care se garanteaza ca kg pierdute nu se iau inapoi. Daca se doreste o pierdere in greutate mai mica, dieta poate fi oprita inainte de scurgerea celor 90 zile, dar in acest caz nu se petrece schimbarea mai sus amintita.

Micul dejun e la fel in fiecare zi si consta in cateva fructe (2 mere sau pere, piersici sau un pumn de fructe marunte)

In cursul acestei diete alterneaza zile de proteine, legume, carbohidrati si fructe. Nu se poate schimba ordinea!

Ziua 1: Proteine
Pranz: Carne fiarta sau fripta – 3 felii (200g)
In loc de carne se pot consuma 3 oua fierte sau prajite, sau branzeturi/cascaval.
1 felie paine, salata fara limite (fara ulei)
Dupa pranz trebuie obligatoriu consumat 200 ml supa fara taietei
Lactate se pot consuma doar in aceasta zi
Cina: la fel ca la pranz, dar fara supa. Sa fim atenti sa consumam aceeasi mancare ca la pranz

Ziua 2: Legume
Pranz: Orice fel de legume, verdeturi (fasole, mazare, linte, morcovi, cartofi …) obligatoriu fierte. Se pot folosi condimente, sare, ketchup, bulion
1 felie paine, salata dupa gust
Cina: la fel ca la pranz, dar in cantitati mai mici

Ziua 3: Carbohidrati
Pranz: Paste fierte cu condimente sau sosuri sau aluat de pizza cu ketchup, bulion sau rosii
Cina: o felie mai mica de tort/prajitura, sau 2-3 cozonaci mici, sau 3 globuri inghetata. Obligatoriu o felie de ciocolata de menaj

Ziua 4: Fructe
Pranz: Orice fel de fructe in cantitate nelimitata
Cina: La fel ca la pranz

Alte lucruri de stiut:
- Pe parcursul dietei, o data pe luna trebuie obligatoriu tinuta o zi in care se bea doar apa; aceasta zi trebuie sa urmeze dupa ziua de fructe, dupa care continuam cu ziua de proteine
- Cafea si ceai se poate consuma in orice cantitate, fara zahar si lapte
- Dupa terminarea dietei putem manca normal, dar pentru inca 90 de zile la micul dejun trebuie sa consumam doar fructe. Daca in aceste 90 zile mai slabim inca 3 kg, inseamna ca schimbarea a avut loc in organism
- Nu se poate sari peste nimic din meniu, deoarece fiecare aliment isi are rolul sau, si daca nu le consumam pot aparea carente care pot duce la infectiuni
- De obicei nu obisnuim sa mancam doar fructe la micul dejun, dar din acestea, organismul extrage prima data zaharul integral care hraneste si intareste sistemul nervos
- Cei care sufera de tensiune arteriala ridicata, dupa cateva saptamani de dieta pot chiar sa renunte la medicamente, bineinteles sub supravegherea medicului
dar daca vrei sa slabesti vreo 3-5 kg tine dieta balerina, eu am tinut-o si am slabit intr-o saptamana 4 kg dar in urmatoarele zile le-a pus la loc dublate pentru ca am mancat de 3 ori mai mult.aici ai dieta:
DIETA DISOCIATA DE 90 ZILE

Dieta de mai jos a fost creata de medici de sport din America. Nu reprezinta nici un pericol, chiar si medicii homeopati il recomanda. Rezultatul este pierderea in greutate de 15-20 kg in 90 zile, precum si scaderea tensiunii arteriale. Pe langa pierderea surplusuli de greutate, dieta modifica metabolismul, prin care se garanteaza ca kg pierdute nu se iau inapoi. Daca se doreste o pierdere in greutate mai mica, dieta poate fi oprita inainte de scurgerea celor 90 zile, dar in acest caz nu se petrece schimbarea mai sus amintita.

Micul dejun e la fel in fiecare zi si consta in cateva fructe (2 mere sau pere, piersici sau un pumn de fructe marunte)

In cursul acestei diete alterneaza zile de proteine, legume, carbohidrati si fructe. Nu se poate schimba ordinea!

Ziua 1: Proteine
Pranz: Carne fiarta sau fripta – 3 felii (200g)
In loc de carne se pot consuma 3 oua fierte sau prajite, sau branzeturi/cascaval.
1 felie paine, salata fara limite (fara ulei)
Dupa pranz trebuie obligatoriu consumat 200 ml supa fara taietei
Lactate se pot consuma doar in aceasta zi
Cina: la fel ca la pranz, dar fara supa. Sa fim atenti sa consumam aceeasi mancare ca la pranz

Ziua 2: Legume
Pranz: Orice fel de legume, verdeturi (fasole, mazare, linte, morcovi, cartofi …) obligatoriu fierte. Se pot folosi condimente, sare, ketchup, bulion
1 felie paine, salata dupa gust
Cina: la fel ca la pranz, dar in cantitati mai mici

Ziua 3: Carbohidrati
Pranz: Paste fierte cu condimente sau sosuri sau aluat de pizza cu ketchup, bulion sau rosii
Cina: o felie mai mica de tort/prajitura, sau 2-3 cozonaci mici, sau 3 globuri inghetata. Obligatoriu o felie de ciocolata de menaj

Ziua 4: Fructe
Pranz: Orice fel de fructe in cantitate nelimitata
Cina: La fel ca la pranz

Alte lucruri de stiut:
- Pe parcursul dietei, o data pe luna trebuie obligatoriu tinuta o zi in care se bea doar apa; aceasta zi trebuie sa urmeze dupa ziua de fructe, dupa care continuam cu ziua de proteine
- Cafea si ceai se poate consuma in orice cantitate, fara zahar si lapte
- Dupa terminarea dietei putem manca normal, dar pentru inca 90 de zile la micul dejun trebuie sa consumam doar fructe. Daca in aceste 90 zile mai slabim inca 3 kg, inseamna ca schimbarea a avut loc in organism
- Nu se poate sari peste nimic din meniu, deoarece fiecare aliment isi are rolul sau, si daca nu le consumam pot aparea carente care pot duce la infectiuni
- De obicei nu obisnuim sa mancam doar fructe la micul dejun, dar din acestea, organismul extrage prima data zaharul integral care hraneste si intareste sistemul nervos
- Cei care sufera de tensiune arteriala ridicata, dupa cateva saptamani de dieta pot chiar sa renunte la medicamente, bineinteles sub supravegherea medicului
dupa parerea mea dieta de schimbare a metabolismului are efecte si de aceea de maine ma apuc sa o tin si eu.baftain lupta cu kg sunt in aceeasi situatie. fundita?

| StrumfRoz explică:

Pai faza cu mancarea dupa 6 e cam greu la 7 ies de la scoala pana la 9 am sala. si cum sa ma culc? flamanda mor nu alta, eu la scoala nu mananc

| StrumfRoz explică:

Ba miscarea e putin spus am slabit am 17 kg... deja am stagnat acum ce fac?

| nica_4696 a răspuns:

Si eu ma ingras daca stau degeaba si decat mananc,eu zic sa pui mana sa faci ceva,sa muncesti de exemplu si sa mananci o data pe zi,am fost si eu grasa, efortul sau sportul te slabeste, sa faci ceva adica...

| HapyAnD a răspuns:

Nu minca sara dupa 6 sau o saptamana bea doar apa sau THE AND