| Catalinaaa_6083 a întrebat:

Sunt bune la ceva pastilele acai berry? Le-a incercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boabele de acai sunt considerate "super fructe", deoarece contin de 10 ori mai multi antioxidanti decat strugurii si de doua ori mai mult decat afinii si rodiile. De asemenea, fructele de acai sunt bogate in acizii grasi, omega-3, omega-6 si omega-9, necesare atat pentru inima cat si pentru creier. Acai-ul incetineste procesul de imbatranire, in timp ce acizii grasi si Omega ajuta la absortia altor vitamine.
Ajuta la reglarea tulburarilor cardiace si a tensiunii arteriale, la inlocuirea toxinelor din corp cu vitamine si minerale importante
Se recomanda1-2 capsule pe zi, incepând cu vârsta de 15 ani. Preferabil a se consuma in timpul meselor. Nu depasiti portia zilnicarecomandata.
Boabe de acai (Euterpe Oleracea) 200 mg, Frunze de papaia (Carica papaya) 50 mg, Frunze de papadie (Taraxacum officinale) 50 mg, Frunze de siminichie (Cassia angustifolia) 50 mg, Seminte de armurariu (Silybum marianum) 25 mg, Scoartade crusin (Rhamnus purshiana) 25 mg, Radacinade ghimbir (Zingiber officinale) 25 mg, Scoartade ulm (Ulmus rubra) 25 mg. Alte ingrediente: antiaglomerant - stearat de magneziu; capsula de gelatina. Ajuta la reglarea tulburarilor cardiace si a tensiunii arteriale, la inlocuirea toxinelor din corp cu vitamine si minerale importante.
Dar eu prefer sucul organic de Acai.Suplimentul BIO cu Acai Life Impulse creat de laboratoarele Dynamic Health este un cocktail de antioxidanti bogat in vitamine si minerale, care sustin sistemul imunitar. ajuta la imbunatatirea claritatii mentale, combaterea imbatranirii premature, cresterea nivelului de energie, mentinerea sanatatii inimii, mentinerea nivelului scazut al colesterolului, scaderea simptomelor asociate menopauzei, refacerea celulara, imbunatatirea functiei sexuale. Sucul de acai este un supliment ce ajuta la obtinerea sanatatii ideale. in SUA se face referire la el ca la „cel mai bun aliment din lume de incetinire a procesului de imbatranire". Cand luam in considerare profilul sau nutritional ne putem da seama de ce: Fructele de acai sunt unele dintre putinele fructe care contin vitaminele antioxidante C si E, acest lucru insemnand ca vor ajuta la protectia pielii impotriva efectelor provocate de soare sau de poluare.
Mai multe detalii gasiti sunand la numarul de contact pe:
http://life-care-natura.blogspot.com/

| Ionut19 a răspuns:

Eu am facut un tratament cu aceste pastile si s-au observat ceva modificari. Inainte de acest tratament am urmat si alte tratamente care nu au avut efect. Pentru cine vrea sa incerce poate sa gaseasca informatii la http://www.acaiberry900.ro/