| Onyx21 a întrebat:

Am si eu o mica problema...
Am 13 ani, acum 6 ani am fost operata de apendicita. Saptamana trecuta, am ridicat in brate "in gluma" o prietena care are aceeasi greutate ca si mine: 50 de kg. Am simtit o mica durere atunci in partea dreapta (unde am cicatricea de la operatie) si am lasat-o jos. Astazi, am inceput sa simt o durere exact acolo. M-am asigurat sa nu fie umflat, iar mie mi s-a parut ca era putin. Este normal ca acea umflatura mica sa fie de la operatie (vreo cicatrice interioara) sau este posibil sa am hernie inghinala?
Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar impune o vizita la medic. Este posibil sa se fi produs o ruptura interna de-a lungul cicatrizarii interne.