| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o mica problema.De ceva timp am observat ca atunci cand ma enervez/supar sau atunci cand plang ma doare foarte tare stomacul.
Si de la cel mai minor lucru ma doare! straight face
Credeti ca e ceva grav?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Unde te doare mai exact? Cum e durerea (intepatura/ arsura/ apsare/ etc ) Ceea ce descrii tu ca fiind durere de stomac poate sa nu fie durere de stomac.
Daca chiar e de la stomac nu inseamna nimic daca e singurul simptom. In momentul cand te enervezi se ellibereaza anumite substante care cresc secretia gastrica si de aici simti acea senzatie (Care cred ca ar trebui sa aiba caracter de arsura sau foame dureroasa). Pe termen scurt nu prea sunt prbleme, pe termen lung ai risc crescut de ulcer peptic.

| GeorgiavonPutzifer a răspuns (pentru gyzzard):

Ma doare sub sani, putin mai jos! central happy
Durerea e asa ca o intepatura si ma "roade" daca intelegi ce zic...

| GeorgiavonPutzifer a răspuns (pentru gyzzard):

Am fost aseara la doctorul de familie si mi-a spus ca am gastrita pe baza de stres straight face