| uiteasa a întrebat:

Buna TPU am si eu o neclaritate

Acum 2 saptamani am fost la mare cu iubitul meu si am vrut sa avem primul contact sexual. Eu eram in ultima zi de stop si aveam unele retineri, dar totusi am acceptat. In momentul cu pricina, el avea prezervativul pus si tot tacamul, am hotarat ca totusi nu e momentul si nu m-a mai penetrat. Si-a dat prezervativul jos si am continuat fara sa ma penetreze. Urmatoarea zi mi-a spus ca a observat un fel de secretie in prezervativ. In ciuda faptului ca nu m-a penetrat exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata avand in vedere ca m-a atins pe acolo si se poate sa fi intrat acea secretie totusi. Mentionez ca dupa aprox o saptamana de atunci m-a durut f rau abodmenul jos si in prezent am de cateva zile o secretie transpaenta. Care ar putea fi cauzele?

Doresc niste raspunsuri clare si fara mistouri. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| defibrilator a răspuns:

De acord cu bibimen, fa un test de sarcina, il gasesti in orice farmacie, si chiar in supermarketuri, dar nu prea cred ca esti insarcinata, totusi ce e sigur, e sigur

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În PRIMUL rând ar trebui să fi corectă şi obiectivă..., iar eu "presimt" că aici ne-ai dat şi ceva "abureli"...

Apoi, după "experienţa" mea, voi NU aveţi mai mult de 14-16 ani - iar la vârsta asta, NU cred că aţi mers SINGURI la mare!

De asemenea, DACĂ erai în ultima zi de ciclu, atunci NU există NICI un risc de a rămâne însărcinată - mai ales că NU a ejaculat în tine!

Apoi, spui că : "a observat un fel de secretie in prezervativ." - aspect care DOVEDEŞTE că amândoi aveţi o vârstă FOARTE "fragedă" ( aşa cum spuneam şi mai sus; poate chiar 13 ani sau mai puţin )!

Dacă aţi fi fost de vreo 16 ani, aţi fi ştiut să faceţi diferenţa între spermă şi lichid preseminal...

Faptul că "dupa aprox o saptamana de atunci m-a durut f rau abodmenul jos si in prezent am de cateva zile o secretie transpaenta" - NU are NICI o legătură cu "încercarea" voastră ( de a face sex ) şi NICI cu o eventuală sarcină!

Durerile abdominale de care spui, pot reprezenta o mică răceală ( eventual ea poate fi însoţită de senzaţia de urinare deasă )!

Secreţia de care pomeneşti POATE fi una NORMALĂ ( deoarece vaginul se "curăţă" periodic, singur ) - ea trebuie să-ţi dea de gândit DOAR dacă îşi schimbă culoarea sau mirosul ( eventual dacă e însoţită de mâncărimi şi/sau usturimi în zona vaginului )!

DECI, cel mai CORECT ar fi să pui întrebările DIRECT ( nu pe ocolite, şi cu subînţelesuri ), altfel NU putem GHICI care este, în realitate, problema ta!

Sper că aceste explicaţii să te ajute; dacă mai ai alte nelămuriri, nu ezita să mă întrebi şi voi încerca să-ţi răspund cât mai OBIECTIV!

Dacă consideri că ai de întrebat ceva mai INTIM şi nu se poate posta pentru public, atunci poţi să-mi trimiţi mesaj PRIVAT ( din secţiunea Mesaje ) şi promit un răspuns cât mai COMPLET!

Pentru a primi răspuns la mesajul privat, verifică-ţi setările profilului - Intră în Meniu la "Editare profil" şi la rubrica "Vreau să primesc mesaje de la" SETEAZĂ : toţi membrii TPU, apoi dă-mi un mesaj privat!

| MishikiCrisy a răspuns:

Pai daca ai facut si fara prezervativ...

Răspuns utilizator avertizat
| Bibimem a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina ca sa fii mai convinsa dar eu cred ca nu esti. Succes!