| Chanel1 a întrebat:

Buna TPU! Am și eu o problema. Am dureri in zona pelvină de vreo 3 zile. Prima seara m-a durut rau, a 2 a zi nu la durea și dadea semne ca trece și azi m-a luat iar o durere puternica și am luat o pastila. Ma doare când stau pe scaun, nu pot sa-mi fac nevoile cum trebuie de durere si in picioare am un disconfort. Nu stiu de la ce e. M-a luat brusc durerea si nu a trecut deloc. Nu stiu de la ce e. O fi pentru ca trebuie sa-mi vina menstruația zilele astea? Pe net scrie mii si mii de variante ce ar putea fi. Durerile mari m-au luat la scurt timp după ce mâncasem. Ce ar putea fi? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Iata si cauza durerilor tale, scrisa chiar de tine:
"Durerile mari m au luat la scurt timp după ce mâncasem. "
Asadar cauza este manacarea neadecvata sau combinatia manacare-bautura la tot ce ai mancat de 3 zile incoace, care ti-au produs: gaze, imbalonare, posibil constipatie si durere.

Poti bea 1-2cani de ceai de plante (preferabil musetel sau sunataore), cat mai fierbinte, ca gazele sa se dilate si sa iasa, scapandu-te de durere.