| Tr0lled a întrebat:

Am si eu o problema. Asta seara cand am mers la WC am facut treaba mare putin neagra si cu putin sange... Totodata de azi dimineata simt o usoara usturime la anus. Precizez ca am fost constipat si ca am aceasta problema de mult timp dar pana acum nu mi s-a intamplat asa ceva. Am citit putin pe net dar nu prea am inteles nimic. Sa fie hemoroizi sau ce altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xssbana a răspuns:

Oh Doamne. crede.ma nu e foarte bine. Sa mergi cat mai repede posibil la doctor.Si eu m.am trezit cu astfel de probleme si nu i.am zis mamei mele de asta.Dar cand a inceput sa ma doara din ce ince mai tare i.am zis totul mamei mele. Apropo trecusera vreo (3-4 saptamani) Am fost urgent la doctor si am stat internata in spital cateva zile.Ma rog. poate la tine nu o sa fie asa de grav incat sa intri in spital.Dar mai ales amintesteti sa mergi la doctor happy Sper ca te.am ajutat :*

2 răspunsuri:
| ViktorVictor a răspuns:

In asa caz mai bine sa maninci mai putina sare, grasimi, dulce, sa ai griza ce maninci

| AniCasi a răspuns:

Nu te ingrijora! Din cauza constipatiei ti se intampla asta, mananca ciorbe si o sa vezi ca iti va trece! Nu mai manca fast food ca apoi vei scapa doar cu ajutorul medicului. Stiu ce spun, asa ca tine contwinking