| GgeorgiAA a întrebat:

am si eu o problema... cred ca am racit "pe jos". Imi vine sa merg la toaleta din 10 in 10 minute si urinez putin sangera si am dureri. Ce pot face in privinta asta? Help! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carmen2011 a răspuns:

Poti sa iei Cystinol akut de 3 ori pe zi, cate 2 pastile. sunt niste pastile din plante (strugurii ursului). uite prospectul sa-ti faci o idee: http://3f.ro/images/documents/documents_26_normal.pdf

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ai o cistita sau o infectie urinara, mergi la medicul de familie. Faci o urocultura si o sa-ti recomande un antibiotic. Nu poti astepta asa pana vine rezultatul uroculturii fiindca pot aparea multe complicatii, deci fugi la medic.

| carmen2011 a răspuns (pentru IMC90):

Poti sa iei Cystinol akut de 3 ori pe zi, cate 2 pastile. sunt niste pastile din plante (strugurii ursului). uite prospectul sa-ti faci o idee: http://3f.ro/images/documents/documents_26_normal.pdf

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Sal,iti recomand sa -ti faci o urocultura si apoi cu rezultatul mergi la un medic sa sa-l citeasca si sa-ti prescrie tratamentul necesar. Cred ca ai o infectie urinara, iar asta se trateaza numai cu antibiotic.De aceea ti-am recomandata sa-ti faci o urocultura! Acolo vor iesi si bacteriile ce-ti provoaca infectia dar si antibioticul necesar. Pana la rezultat, caci dureaza vreo trei zile, ti recomand sa consumi cat mai mult ceai de codite de cires sau de matase de porumb( sau ceai renal -asa poti sa-i ceri farmacistei ). Atentie, foarte multe lichide pe zi si mergi la toaleta la timp! sanatate!

| Monicaツ a răspuns:

Mergi la doctor. Cu asta nu e de joaca.
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| AdyForLife a răspuns:

Salut Georgiana.
Eu cred ca ti-a venit ciclu. E o parere personala dar nu ar fi rau sa consulti un medic ca poate fi ceva grav.