| valhala90 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema cu un dinte(mai precis, dintele din fata) care sa cariat chiar intre gingie si dinte ca sa zic asa.Acum mi s-a ros acolo unde a fost caria(sa ros sub forma de linie care se duce de-alungul maselei). Inca nu ma doare, dar as vrea sa ma duc la dentist.Insa,din pacate am avut niste experiente mai nasoale cu dentistii ca unu ba nu mai vroia sa imi termine lucrarea, altul imi facea orice interventie pe viu, iar altul imi facea cate 3 anestezice ca sa imi amorteasca. Din pacate insa am prins mia multa frica decat curaj.Si acum as vrea sa stiu ce trebuie sa imi faca la acest dinte, la care caria nu a ajuns la nerv.As vrea sa mai stiu si daca imi va face anestezic sau daca pot cere, si daca este dureros. Vreau numai raspunsuri sincere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu suporți pe viu îți face și anestezie, acum trăim alte vremuri!
Nu sta, tratează ce se mai poate trata înainte să-l pierzi!
Pa, pa.

| valhala90 explică:

Alte pareri?

| 1dentist a răspuns:

Anestezie, si se curata caria. Cere cu incredere sa ti se faca anestezie, la dintii din fata doare foarte rau fara anestezie.