| BlackDarkAngel a întrebat:

Azi am fost la dentist. Am o carie la dintii din fata si azi s-a apucat sa lucreze la unul dintre ei. Dupa ce a curatat caria mi-a scos si nervul de la dinte pentru ca a spus ca nu are alta varianta decat aceea de a scoate si nervul pentru a plomba apoi dintele. Era o carie foarte mica si stiu ca nu este bine sa se scoata nervul dintelui pentru ca in acest mod dintele e ca si,,mort" si dupa ceva timp cade singur. Este adevarat? Acum doctora vrea sa imi scoata nervul si de la celalalt dinte cariat si nu mi se pare prea normal. Sunt foarte speriata, nu vreau sa raman fara dinti de pe-acum!
Funda + vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu daca este adevarat sau nu dar majoritatea stomatologilor procedeaza asa si stai linistita ca nu ramai fara dinti

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E foarte bine