| lola6 a întrebat:

Buna Tpu...Am si eu o problema daca ma puteti ajuta. In urma cu 5-6 luni am fost la medicul ginecolog si ma diagnosticat cu anexita la ovarul stang am luat tratament dupa care mi-a trecut. Acuma de ceva luni ma doare foarte tare ovarul.Ce poate fi? Ce tratament as putea lua? Sau ceva ceaiuri, I-au nurofen si imi trece cateva ore durerea dupa care iar apare nu stiu ce sa ma mai fac va rog sa ma ajutati si inca ceva ciclul imi vine regulat.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Daca trece cu nurofen atunci e tot anexita. mergi la doctor dupa tratament.

nu mai umbla desculta pe gresie

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o anexită ( răceală la ovare ) recidivantă, ori o afecţiune patologică a ovarului respectiv ( chist ovarian, ovar polichistic, etc., chiar dacă menstra este regulată ).

Mergi la un control ginecologic!
Nu înţeleg de ce ai stat cu această durere câteva luni la rând...

Ai GRIJĂ de tine!

Toate cele bune şi multă sănătate.