| anonim_4396 a întrebat:

În urma cu un an am fost la medicul ginecolog și mi-a găsit chist pe ovarul stâng și endometrioza. Iau anticoncepționale de atunci, zilnic le iau. Acum de câteva zile ma doare rau sub burtă și azi am vomitat. Săptămâna trecută am făcut dragoste neprotejat și s-a terminat în mine dar pana am ajuns la baie, a curs tot. Ce vreau sa zic e ca de la endometrioza îmi vine sa vomit? Sau sunt gravida? Înainte să vomit m-a luat o durere de burta tare. Nu mai știu ce sa fac.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea aparuta in abdomenul tau are cauze medicale care sunt cu totul altele decat ar fi SARCINA. Este posibil ca durerea si starea de voma sa fie provocata de endometrioza. SanatatE!